Historia tatuaży i samej czynności wykonywania określonych rysunków na skórze jest bardzo bogata, sięga początków ludzkiego istnienia. Rys historyczny wykonywania określonych rysunków na ciele jest dosyć bogaty i swoim żywotem sięga początków ludzkiego istnienia. Znaczenia tatuaży w przeszłości są różne, w zależności od kultury panującej w danym kraju. Przykładowo:
- w starożytnej Grecji tatuaż był symbolem godności i szlachetności
- w Chinach odznaczano nim wojowników.
- w niektórych kulturach indiańskich kobiety po śmierci swoich mężów tatuowały podniebienia
- w innych kulturach znaki na ciele miały łagodzić bądź chronić przed demonami.
Bardzo trudno określić dokładną datę powstania tatuażu. Opierając się na pewnych odkryciach archeologów może jedynie przypuszczać, że miało to miejsce w epoce młodszego paleolitu, niestety są to jedynie domysły. Na fakt, iż tatuaż był znany i wykonywany od najdawniejszych czasów jest wiele dowodów. Chociażby odkryte parę lat temu ciało mężczyzny, które przetrwało 5300 lat w pokrywie lodowej. Posiadał on na swoim ciele piętnaście tatuaży. Ponadto ślady tatuowania zachowały się również na wielu posągach ( np. posąg Aveyrona znajdujący się w muzeum na Rodos)
I teraz oczywiście pytanie do Was :) Może się domyślacie kiedy i gdzie powstał pierwszy salon, wykonujący profesjonalne, trwałe zdobienie ciała?
hmmmm... strzelam, że pewnie gdzieś w Ameryce:P:D
OdpowiedzUsuńW Europie to chyba pierwsza Anglia była, gdy jakiś tam książę wrócił zafascynowany z Japonii i to właśnie Japonię obstawiam.
OdpowiedzUsuńStawiam na Euroazję ponieważ njbardziej prawawdopodobne jest, że to właśnie tam ktoś zaczą od małych bądź wiekszych tatuaży Hindusi od zawsze mieli takie oto tradycje ozdabiania ciała, a że ludność europejska wywodzi się prawdopodobnie z euroazji obstawiam tamte rejony
OdpowiedzUsuńPrawdopodobnie nie w Racewie:D chociaż kto wie, to miejsce ma potencjał!!!
OdpowiedzUsuńAmeryka, moim zdaniem Ameryka :D
OdpowiedzUsuńOdpowiedź: (skierowana glownie do Meja ;D) Oczywiście, że w Racewie! Tam dzieją sie rzeczy o ktorych nawet najstarsi indianie nie słyszeli ;D
OdpowiedzUsuńnp. rytualne jedzenie kebaba:)
OdpowiedzUsuń